Profesionální fotograf

profesionalni-fotograf

Profesionální fotograf

Když pominu dětské fotografické začátky s Flexaretou a posléze kinofilmem tak fotografováním na trochu vyšší úrovni se zabýváme posledních 15 let a jako profesionální fotografové působíme asi10 let.  

V prvopočátcích to byly spíše cestovatelské fotky které jsme prodávali nakladatelským fotobankám, postupem jsme se přeorintovali na fotografii tak jak ji děláme dnes. Od našich fotografických počátků preferujeme fotografování lidí, ať už v ateliéru či na svatbách, děti i dospělé, bez rozdílu, kdy se snažíme jak o klasickou portrétní fotografii tak i o zakomponování lidí v krajině a prostředí které na fotografi pak hraje svoji roli.

Máme rádi veselé živé emoční fotky které zachycují fotografovaného v příjemné pozitivní náladě, aby výsledný dojem z fotek byl co nejlepší. U dětí stavíme na jejich přirozenosti, fotíme je tak aby to byly ony samy. U svatebního focení se snažíme o reportážní ale i uměleckou fotografii v míře kam svatební fotografie dovolí. Nebráníme se stylizované fotografii, je samozřejmě velkou součástí naší tvorby, ale větší důtaz klademe na přirozenost fotografií a lidí na nich. Máme rádi a upřednostňujeme přirozený vzhled fotografií, kde velkou roli hraje světlo a kompozice před Photoshopovou grafickou !kreativitou“.

Tím samozřejmě nemyslíme běžné nutné retuše které portrétní fotografie určitě potřebuje:-) Menší část naší tvroby je zaměřena i na produktovou fotografii a architekturu. Je to příjemná změna po poměrně náročném fotografování lidí, kdy si užíváme možnost si vše v klidu promyslet a vyfotit, bez závislosti na výrazu fotografovaného:-), ale rádi se pak vracíme zpět k fotografii lidí, která nás baví nejvíce.

Máme nadstandardně zařízený vlastní fotoateliér na okraji Plzně vybavený profesionálními zábleskovými světly švýcarské firmy Elinchrom a množstvím dalších doplňků které pro fotografování využíváme.Pro focení používáme fototechniku Canon. Naše fotografické porfolio si dělíme mezi nás tak, že Petra je specializovaná na dětské fotografie a svatby a Lukáš na svatební, portrétní a reklamní fotografii.Od roku 2010 spolupracujeme a naším kameramanem Honzou, který se během let stal naším třetím partnerem ve fotostudiu. Honza se stará o všechna videa, jak svatební a rodinná, tak i produktová firemní videa. Od počátku se oblast našeho působení z Plzně a Prahy přenesla postupně na celou ČR a za její hranice.