menumenu

Profesionální fotograf

trochu o nás a o tom, jak jsme se k profesionálnímu fotografování vlastně dostali.

 

Fotografování nás odjakživa bavilo. Když pominu dětské fotografické začátky s Flexaretou a posléze kinofilmem tak fotografováním na vyšší úrovni se zabýváme přibližně od roku 2000 let a jako profesionální fotografové působíme asi od roku 2005.

V prvopočátcích naší profesionální dráhy to byly spíše cestovatelské fotky které jsme prodávali nakladatelským fotobankám, ale postupem času jsme se přeorientovali na fotografii tak jak ji děláme dnes. Preferujeme fotografování lidí, ať už v ateliéru či na svatbách, děti i dospělé, bez rozdílu. Snažíme se jak o klasickou portrétní fotografii tak i o zakomponování lidí do krajiny a prostředí, ve kterém fotíme, a které pak na fotografii pak hraje svoji roli.

Máme rádi veselé živé emoční fotky které zachycují fotografovaného v příjemné pozitivní náladě, aby výsledný dojem z fotek byl co nejlepší. U dětí stavíme na jejich přirozenosti, fotíme je tak aby to byly ony samy. U svatebního focení se snažíme o reportážní ale i uměleckou fotografii v míře kam svatební fotografie dovolí. Nebráníme se stylizované fotografii, je samozřejmě velkou součástí naší tvorby, ale větší důraz klademe na přirozenost fotografií a lidí na nich. Máme rádi a upřednostňujeme přirozený vzhled fotografií, kde velkou roli hraje světlo a kompozice před Photoshopovou grafickou !kreativitou".

Tím samozřejmě nemyslíme běžné nutné retuše které portrétní fotografie určitě potřebuje:-) Menší část naší tvorby je zaměřena i na produktovou fotografii a architekturu. Je to příjemná změna po poměrně náročném fotografování lidí, kdy si užíváme možnost si vše v klidu promyslet a vyfotit, bez závislosti na výrazu fotografovaného:-), ale rádi se pak vracíme zpět k fotografii lidí, která nás baví nejvíce.

Máme nadstandardně zařízený vlastní fotoateliér v širším středu Plzně vybavený profesionálními zábleskovými světly a množstvím dalších doplňků které pro fotografování využíváme.Pro focení používáme fototechniku Canon. Naše fotografické porfolio si dělíme mezi nás tak, že Petra je specializovaná na dětské fotografie a svatby a Lukáš na svatební, portrétní a reklamní fotografii.Od počátku se oblast našeho působení z Plzně a Prahy přenesla postupně na celou ČR a za její hranice.

Kontakt

studio address:

Fotoateliér Lukáš & Petra potůčkovi

28. října 5, Plzeň, 323 00

 

company details

L&P Studio s.r.o.

Chotíkov 40330 17

Id: 06500803

 

Lukáš Potůček

Chotíkov 402, 330 17

Id : 63520443 vat CZ7302162032

Lukáš : +420 602 608 644

email : lukas@lukasapetra.com

 

PETRA : +420 606 688 777

email : petra@lukasapetra.com

write a message:

Odeslat - Send

Zpráva byla úspěšně odeslána - Form submitted successfully, thank you.Chyba v odeslání , zkuste to prosím znovu - Error submitting form, please try again.